V tabulce najdete datumy pro jednotlivá znamení. Uvádíme zde aktuální datumy, které se mohou rok od roku trochu lišit a reálné datumy které vycházejí z hvězdného podkladu (vysvětlení níže).
V podrobné tabulce uvádíme kromě aktualizovaného data i astronomickou hodnotu, která nám prozrazuje v jakém znamení se na obloze objekt opravdu nachází. Zvěrokruh totiž tak jak ho známe teď, byl definován někde v roce 150př.n.l., kdy obloha vypadala jinak a to díky precesnímu pohybu země. Ten způsobuje, že hvězdy urazí na obloze 1° za zhruba 72let.
Siderický zvěrokruh a reálné astronomické polohy planet
Znamení zvěrokruhu ve skutečnosti nejsou stejně velká. Například ryby mají několikanásobně větší rozlohu, než beran. Navíc díky zmiňované precesi zemské osy, která postupně mění sklon zemské osy, se jarní bod (počátek horoskopu) posouvá oproti souhvězdím. Jako důsledek jsou začátky znamení posunuty o 1° za 72 let dopředu, oproti skutečné poloze slunce a souhvězdí. Celý cyklus pak trvá přibližně 25 725 let a říká se mu Platónský rok.
Siderický zvěrokruh vychází právě z tohoto faktu a začátky a konce znamení v tomto pojetí astrologie kopírují pozici slunce v souhvězdích, zatímco pro tradiční pojetí astrologie jsou důležitá roční období a beran vždy začíná jarním bodem.
Od doby kdy Řekové před 2150 lety definovali zvěrokruh o dvanácti souhvězdích, se tak celá rovina ekliptiky posunula a připletly se do ní hvězdy, které předtím stály stranou. Z tohoto důvodu naleznete v našich výpočtech u každé planety také její "astronomickou" složku polohy na hvězdné obloze. Do této astronomické složky také zahrnujeme souhvězdí Hadonoše, který se dostalo do dráhy slunce a podle moderního siderického zvěrokruhu se tak považuje za 13 znamení zvěrokruhu.